„AZ ÚRUNK MENNYBEMENETELE" TEMPLOM
Ez egy téglalap alakú épület hatalmas ötszögletű abszisszal, 1968-1970 évek között újraépítették az alapoktól, a templom tornya a nyugati bejárat felett van, egy másik bejárat a templom deli felén két áltámfal között található. A tető teljes egészében fém. A belső festményeket 1979-ben a Bukaresti-i Művészeti Iskola diákjai végezté. Az eredeti épülethez amit majd 1931-ben felújítottak, köris és fenyő gerendákat használta, a munkálatokat II. Nicolae Zugravu tiszteletes ügyelte fel 187ö-ben, a szent képek 1874-ben a Szászváros-i Ioan és Isidor Opris festők munkái. Az 1875-ben felszentelt templomot 1982 május 27-én újraszentelték. Előzőleg a hívőknek egy másik templomuk volt ami 1790-1791 között épült és a festményeket a Râmnicu Vâlcea-ból származó I. Nicolae Zugravu tiszteletes festette 1792-1806 között.
AZ URIKÁNYI „NAGYBOLDOGASSZONY" TEMPLOM
A templom építése 2006-ban kezdödött háromoldalú alapra,ötszögletű abszisszal, a karcsú nyolcszögletű tornya négyszögű alapra épűlt. Az egyetlen bejárathoz ami nyugati, egy nyitott verandán át juthatunk, amit nyolc tartóoszlop támaszt. A tető teljes egészében fém, ami a moldáv templomok alapítóira a Szent Stefan cel Mare korára utal.
A NYAKMEZŐI TEMPLOM
A Nyakmező-i templom a Szent Mihály és Gábor Arkangyal nevét viseli. Három oldalú alapra, nyolcszögletű szentély épült. Az ötszögletű oltáron kis bevágások vannak. A templomot megmagasították négy karcsú kereszt alakú toronnyal. A tető teljes egészében fém. Egyetlen bejárata van a nyugati oldalon ahova egy nyitott verandán jutunk. A templom 1988-1992 között épült frekó technikával, 1993-ban felszentelték. A jelenlegi hajlék fa és tégla alapot örökölt, melynek védőszentje"Szent Ierarh Nicolae", ezt 1890-1891 között emelték a hívek. A régi temető helyén aminek a közepén a templom állt felszíni kőszén bányászat kezdödött. A komunizmus idejében a a templomot buldozerek düntötték le, a temetőnek pedig más helyet adtak. A régi falu központja helyén most egy tó van. A régi templom egy olyan épületet helyetesített ami 1975 óta "Mindenszentek Vasárnapjának szenteltek". Ettől vették át a falak egyesítéseét a tengely alsó sarkában, hanem az értékes szentélyt is amit 1847-ben kidiszített a Román Országból származó Ioan Opris zarándok. 1788-ig mikor a törökök felgyújtották. A gyülekezetnek egy másik fa épülete volt amit 1670-ben építettek a Tismana kolostori szentesek.
„SZENT GYÖRGY " TEMPLOM
1937-1941 épült Alexandru Cosma tiszteletes szolgálata idejében. Négyszögletű épület, félkör alakú abszisszal, az északi felén van egy kis kamra melyben Jézus születésének jelenete van berendezve. A harang tornya nyolcszögű, alacsony, sisak alakú fedővel, amit fémmel fedtek be. Két bejárata van a keleti és a nyugati oldalon. A belső falakat szent képekkel ikonokkal diszítettek 1982-1983 között. Az elöző templom amiről lemondtak 1936-ban gerendákból volt építve 1825-1827 között I.Nicolae Zugravu tiszteletes szolgálata idején, majd 1853-ban felújítták. Szent Mihály és Gábor Arkangyal voltak a védőszentjeik, amit az egyházi dokumentumokbál tudunk meg a Hobiceni település idejéből.